clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Balkan Fun – 1 ви Мај

Период: 30/04/2024 - 03/05/2024
99€
59€
Одбери сместување
Balkan Fun - 1 ви Мај
Едно од најпосетуваните одморалишта во Грција, посебно популарно помеѓу младите. Се наоѓа на обалата на Егејското море, во подножјето на планината Олимп. Ова градче се наоѓа на 230 километри, односно на околу 4 саати возење од Скопје. Постојат многу плажи до кои можете да стигнете пешки или со велосипед кој може да се изнајми на цел ден. Обалата е долга 10 километри. Песокот на плажите е златножолт, а во должината на целата обала се наоѓаат кафичи, таверни и барови кои нудат освежување и грчки специјалитети.
Што добивате?
periodПериод
3 Ноќевања
trasportТранспорт
Автобуски
mealsОброци
/
accomodationСместување
Соба
Одбери сместување

План За Патување

Целосна Програма За Патување

map
1. Ден 30.04. Скопје - Паралија
Tргнување од точно одредено место во Скопје во утринските часови. Денско возење низ Македонија со попатни паузи за одмор, освежување и регулирање на граничните и царинските формалности. Пристигнување во Паралија во претпладневните часови и сместување во хотели/апартмани после 14 часот (за сите патници кои идат со сопствен превоз состанок на рецепција на хотелот после 16 часот). Слободно попладне за одмор, прошетка и запознавање со местото. Факултативно присуство на дневна (Welcome party) и ноќна (Young & crazy party) журка. Ноќевање.
Попатни паузи и царински формалности, сместување и журкање
2 и 3 Ден Паралија
По првиот ден поминат со две брендирани журки, дневна и ноќна, во следните денови продолжуваме со организација на факултативните забавите во Mандала барот и Голд ноќниот клуб , и со настап на познатите Балкански изведувачи
Време на Дневни журкит 13 – 18
1. Welcome Party
2. Grafiti Party
3. ’90 & ’00
Место
Време на журките 22 30 – 03 00
1. White Party
2. Elegance Party
3. GOODBYE Party
Деноноќно забавување
4. Ден Паралија - Скопје
Check out од собите, влегување во автобусите и враќање кон Македонија. Попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Скопје во попладневните часови
Попатни паузи и царински формалности
Напомена

Цената на аранжманот вклучува

✅ 3 ноќевања во одбраниот хотел, апартхотел или вила во 1/2, 1/3, 1/4, 1/5 и 1/6 соби и апартмани,

✅ Автобуски превоз со високо туристички автобуси (AC/TV/DVD) на реалацијата според програмата,

✅ Пратител на групата во текот на патувањето,

✅ Организација на патувањето.

Цената на аранжманот не вклучува

  • Факултативни излети и Balkan Fun party алка,
  • Индивидуални трошоци на патникот.
  • Патничко и здраствено осигурување
  • Туристичка такса

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балкан Фан Македонија и СКТМ

Напомена:

Цената на аранжманот вклучува

✅ 3 ноќевања во одбраниот хотел, апартхотел или вила во 1/2, 1/3, 1/4, 1/5 и 1/6 соби и апартмани,

✅ Автобуски превоз со високо туристички автобуси (AC/TV/DVD) на реалацијата според програмата,

✅ Пратител на групата во текот на патувањето,

✅ Организација на патувањето.

Цената на аранжманот не вклучува

  • Факултативни излети и Balkan Fun party алка,
  • Индивидуални трошоци на патникот.
  • Патничко и здраствено осигурување
  • Туристичка такса

Напомена:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А Балкан Фан Македонија и СКТМ

logo