clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Скриениот бисер во Грција- Островот Евиа

blog-photo

Грчките острови се популарни секаде низ светот и за многумина претставуваат прв избор за одмор.

Лефкада, Миконос, Крит се само дел од прекрасните грчки острови кои вреди да се посетат и секоја година се преполни со туристи.

Еден од најстарите егејски острови кој сé уште не доживеал толкава популарност е островот Евиа. Можеби затоа тука можете вистински да уживате и да се опуштите.

Нема многу туристи, како што знае да биде случај со попознатите острови, па поради тоа ова место нуди мир и спокој за секого. Евиа го претставува античкиот дух на Грција преку историските знаменитости сместени на островот.

Прекрасните плажи со бујно зеленило и цвеќиња го прават овој остров вистински рај за посетителите. Ако сте во можност, посетете го градот Едипсос каде има лековити термални води.

Погледнете ги убавините на Евиа преку следните фотографии:

 

logo