clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Balkan Fun

Актуелни Пролетни Патувања

Дознај Повеќе
summer

Balkan Fun 1 - ви Мај

Дознај Повеќе
summer

Велигденски Патувања

Дознај Повеќе
summer

Супер распуст - Детски камп

summer

Студентски Екскурзии

summer

Лето

summer

24 - ти Мај

Дознај Повеќе
banner banner banner

Блог

Последни вести

blog
Нашиот нов ексклузивен пријател – “ISMOD”

Дечки, сакаме да споделиме одлична вест со вас. Kако што веќе знаете, оваа година го прославивме нашиот јубилеен 10-ти роденден, кој за нас, не само што е јубилеј туку е и огром...

Прочитај Повеќе
blog
Вести: Black Friday Days – ГОЛЕМИ ПОПУСТИ и изненадувања во Б...

Драги наши патници, Со голема возбуда го објавуваме најголемиот ден на попусти за оваа година, односно најголемиот  BLACK FRIDAY до сега со најатрактивни понуди за туристички...

Прочитај Повеќе
blog
Унгарски Парламент – Една од најголемите административни  згр...

Ако истражите кои се најголемите административни згради во светот, Унгарскиот Парламент или Országház ќе биде една од топ 5 гиганти низ историјата на нашето време. Воедно е една...

Прочитај Повеќе
blog
Дали знаете како се прославува Велигден на островот Крф?

Велигден на островот Крф Грција е добро познато туристичка дестинација преку лето и со добра причина. Тиркизната вода, жешкото сонце и песочните плажи уште долго ќе привлекуваа...

Прочитај Повеќе
blog
Микена, праисториски грчки град на Пелопонез, прославен од Хомер и ...

Легенда / Мит Микена, праисториски грчки град на Пелопонез, прославен од Хомер и познат како како златен град.Настанувањето на овој град до денес е тема на дискусија а постојат...

Прочитај Повеќе
blog
Кој град е првото светско наследство на УНЕСКО во светот?

Краков беше првото светско наследство на УНЕСКО во светот Стариот град на Краков е првиот град во светот кој добил УНЕСКО признание и е воедно изгласан за еден од најубавите гр...

Прочитај Повеќе
Дознај Повеќе
megaphone
Конкурс
Доколку сакаш да бидеш дел од нашиот тим, сакаш да патуваш и да создаваш нови познанства пријави се сега!
Дознај Повеќе
Партнери:
partner
logo