clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

ТУРИСТИЧКИ БЛОГ И ВЕСТИ

Последни новости

blog-image
🎉Славиме 11 години заедно!🎉
Славиме 11 години успешна приказна и најдобра туристичка агенција за млади! Почитувани наши патници, Со голема радост и гордост ви објавуваме дека оваа година ја славиме наш...
Дознај Повеќе
blog-image
Нашиот нов ексклузивен пријател – “ISMOD”
Дечки, сакаме да споделиме одлична вест со вас. Kако што веќе знаете, оваа година го прославивме нашиот јубилеен 10-ти роденден, кој за нас, не само што е јубилеј туку е и огром...
Дознај Повеќе
blog-image
Вести: Black Friday Days – ГОЛЕМИ ПОПУСТИ и изненадувања во Б...
Драги наши патници, Со голема возбуда го објавуваме најголемиот ден на попусти за оваа година, односно најголемиот  BLACK FRIDAY до сега со најатрактивни понуди за туристички...
Дознај Повеќе
blog-image
Езерото Комо, лулката на луксузот
Езерото Комо се наоѓа блиску до Италијанската граница со Швајцарија а името го има добиено од градот Комо кој се наога до него. Уметниците често велат "инспирација наоѓам во при...
Дознај Повеќе
blog-image
Унгарски Парламент – Една од најголемите административни  згр...
Ако истражите кои се најголемите административни згради во светот, Унгарскиот Парламент или Országház ќе биде една од топ 5 гиганти низ историјата на нашето време. Воедно е една...
Дознај Повеќе
blog-image
Дали знаете како се прославува Велигден на островот Крф?
Велигден на островот Крф Грција е добро познато туристичка дестинација преку лето и со добра причина. Тиркизната вода, жешкото сонце и песочните плажи уште долго ќе привлекуваа...
Дознај Повеќе
blog-image
Микена, праисториски грчки град на Пелопонез, прославен од Хомер и ...
Легенда / Мит Микена, праисториски грчки град на Пелопонез, прославен од Хомер и познат како како златен град.Настанувањето на овој град до денес е тема на дискусија а постојат...
Дознај Повеќе
blog-image
Кој град е првото светско наследство на УНЕСКО во светот?
Краков беше првото светско наследство на УНЕСКО во светот Стариот град на Краков е првиот град во светот кој добил УНЕСКО признание и е воедно изгласан за еден од најубавите гр...
Дознај Повеќе
blog-image
Градот кој претставува мешавина од Швајцарска софистицираност и Ита...
Градот Лугано, како и истоименото езеро Лугано, по кое градот е најпознат, се наоѓа во италијанскиот кантон Швајцарија, и е негов најголем град и најважен економски центар. Се н...
Дознај Повеќе
blog-image
Синтагма, главниот крвоток на Атина
Главниот плоштад во Атина, Синтагма, како и главната улица на истоимената грчка престолнина, го претставуваат епицентарот на сите поголеми настани во овој град. Плоштадот Синтаг...
Дознај Повеќе
blog-image
Дали знаете каде се наоѓа најстарата ЗООЛОШКА?
Виена, главниот град на Австрија, има неверојатна туристичка понуда фокусирана околу богатото културно наследство  во историски споменици, замоци и музеи. Сепак, освен богата ис...
Дознај Повеќе
blog-image
Новогодишната и божиќната магија на Виена
Се уште размислувате како да ги поминете зимските празници? Без гајле, спремивме зимски понуди за сите вас. Еве како ќе изгледа нашето патување за Виенскиот божиќен базар каде ...
Дознај Повеќе
blog-image
Кој Балкански град е најукрасен за време на новогодишните празници?
Кога помислуваме на божиќни базари и градови преубаво украсени за време на новогодишните празници, одма не асоцираат на големите Европски метрополи, како што се Виена, Будимпешт...
Дознај Повеќе
blog-image
Нoва година во Белград – 2023
Нашата агенција која постои веќе 10 години, оваа дестинација ја смета за престолнина на дочеците за сите изминати нови години. Особена чест и задоволство е што оваа година имаме...
Дознај Повеќе
blog-image
Нашите најдобри PARTY дестинации изминативе 10 години!
Сите знаеме дека летните патување и авантури се чекаат цела година и притоа не се забораваат...туку се раскажуваат. Токму поради тоа, тимот на Балкан Фан, 10 години вредно работ...
Дознај Повеќе
blog-image
10 Најубави плажи на островот Закинтос
Закинтос е еднен од најпопуларните острови на јонскиот брег на Грција, посебно кај младиде бидејќи самиот остров не спие 24 часа. Но покрај што е познат по забавите, познат е и ...
Дознај Повеќе
blog-image
Најголемата тајна, и туристичка атракција на островот Кефалонија, п...
Грчките острови се сон за секој туриста да ги посети барем еднаш во животот. Секој остров е посебен и има своја приказна и своја природна убавина која го разликува од останатите...
Дознај Повеќе
blog-image
SEA GARDENS RESORT – Кавос
Добродојдовте во Sea Garden Resort во Кавос, Крф. Овој ресорт е правото место кое може да ви понуди добра релаксација после долгите ноќни забави кои се познати за Кавос. Хоте...
Дознај Повеќе
blog-image
Најубавите плажи на Сицилија
Најголемиот остров на Средоземното море - Сицилија, кој е сместен на врвот од италијанската чизма. Секоја година привлекува голем број на туристи од целиот свет поради автентичн...
Дознај Повеќе
blog-image
Роденденски ПОПУСТ ОД 30€ по лице, славиме 10 години Заедно со вас!
РОДЕНДЕНСКИ ПОПУСТ ВО BALKAN FUN Дечки, имаме одлична вест за сите Вас! Славиме 10 години, да да, 10 години дечки. Заедно со Вас креиравме патувања со огромна позитивна ен...
Дознај Повеќе
blog-image
Дали знатете какви се цените на Сицилија?
Сицилија е преубав италијански остров, најголем на Средоземното море и густо населе. Она е омилено место за туристи и патници од целиот свет, бидејќи е духот на Медитеранот, со ...
Дознај Повеќе
blog-image
Магичниот остров кој морате да го посетите
Едно од најпопуларните места за туристите ширум светот е токму овој остров, магичниот Санторини. 👉🏻 Се што треба да знаете поврзано за овој кикладски остров ќе се потрудиме да ...
Дознај Повеќе
blog-image
ПОСЛЕДНИ 10 МЕСТА ЗА ТЕРМИН 01.06.2022
Цената е по лице со вклучен авио превоз – директен лет, трансфер, 6 all inclusive     Le Pacha Resort 4* - 455 €  Резорото се наоѓа во градпт Хургада, има сопст...
Дознај Повеќе
blog-image
Топ 10 кафулиња кои морате да ги посетите доколку сте во Амстердам
Кога станува збор за патувањата низ Европа, Амстердам е секогаш добра идеја. Има многу причини да го посетите овој неверојатен град кој ќе се воодушеви со сè она што го има. Уш...
Дознај Повеќе
blog-image
Барселона во пролет е секогаш одлична идеја
Каталонската гордост е еден од оние градови кои никогаш не здосадуваат. Во Барселона секогаш ќе пронајдете нови неоткриени скришни катчиња на кои ќе им се насладувате. Доколк...
Дознај Повеќе
blog-image
Хороскопот и одморот: Овен за акција, Бик за лежење…
Дозволете им на ѕвездите да бидат вашиот туристички водич, кои со малку тренинг од космосот, ќе ви го испланираат овој летен одмор. Вашиот хороскопски знак може да ви каже на ка...
Дознај Повеќе
blog-image
Дали е рано да го планирате своето летување?
Иако има уште неколку месеци за да ги почуствувате оние топли и сончеви денови, сепак не е рано да почнете да го планирате своето летување. Како и во многу други работи, доколку...
Дознај Повеќе
blog-image
Порто Монтенегро е новиот центар на џет сетот
Порто Монтенегро е како сè во едно – уникатен спој на Монте Карло, Сен Тропе и Порто Банус во едно. Сè што ви треба е малку слободно време, и уште неколку милиони долари за макс...
Дознај Повеќе
blog-image
Специјална понуда 50% ПОПУСТ за сите резервации до 20.05.
Rixos Premium Magawish Suites and Villas 5* - Hurgada  специјална понуда 50% ПОПУСТ за сите резервации до 20.05.2022 Цените се со пресметан попуст, по лице во двокреветна соб...
Дознај Повеќе
blog-image
Најдобрите ресторани во Белград – Гастрономски водич
Проверете кои се тоа најдобри ресторани во Белград и зашто морате да ги посетите. Главниот град на Србија препознатлив е по богатата понуда на рестораните. Ги има преку 2.500, а...
Дознај Повеќе
blog-image
Магичниот град на два континенти, Истанбул!
Истанбул, најголемиот град во Турција. Тој се наоѓа на два континенти европски и азиски. Турција е земја во југозападна Азија, а главен град на Турција е Анкара. Таа е една од ш...
Дознај Повеќе
blog-image
Магијата на француските Алпи- Вал Торенс
Лоциран во скијачката област Три долини на надморска височина од 2.300 метри, Вал Торенс е највисокиот ски-центар во Европа. Благодарение на неговите 600 километри поврзани ски ...
Дознај Повеќе
blog-image
Запознајте ги француските Алпи пред да планирате скијање 🇫🇷 🎿
Франција, со главен град Париз, е  демократска држава чиј главен дел од територијата се наоѓа во  Западна Европа  и која по површината е најголема во  Европската Унија . Франциј...
Дознај Повеќе
blog-image
Нека ова биде најдобриот дочек за Нова година 2022!
Конечно по една огромна пауза ќе имаме еден сосема поинаков дочек за Нова година! Нека биде овој дочек сосема различен од сите предходни! Како реномирана агенција Balkan Fun за ...
Дознај Повеќе
blog-image
ULTRA LAST MINUTE- Последни попусти за ова лето!
Летото во Балкан Фан одамна започна. Во изминатиов период испративме неколку групи кои отпатуваа на различни дестинации - и мораме да признаеме, предизвикот заедно да патуваме п...
Дознај Повеќе
blog-image
Тимот на нашата агенција се проширува!
Здраво дечки, Би сакале да ве информираме дека тимот на Балкан Фан има потреба од агенти за продажба на туристички аранжмани. Со долгоочекуваниот старт на летната сезона и мо...
Дознај Повеќе
blog-image
SUMMER SALE – ПОПУСТ до 50€ по лице
Дечки, започнува НАЈГОЛЕМАТА ЛЕТНА РАСПРОДАЖБА! Со голема радост сакаме да Ве известиме дека од денес, 21.06. Понеделник, започнува нашата голема летна акција. Имено, од дене...
Дознај Повеќе
blog-image
Започнаа ПОСЛЕДНИТЕ ПОПУСТИ за оваа летна сезона!
Летото во Балкан Фан одамна започна. Во изминатиов период испративме неколку групи кои отпатуваа на различни дестинации - и мораме да признаеме, предизвикот заедно да патуваме п...
Дознај Повеќе
blog-image
Од денес 19.06.2021 влез во Грција и со брз тест!
Согласно новата одлука која пристигна од граничниот премин на Република Грција сакаме да ги известиме сите патници дека од 19.06. (сабота) освен со ПЦР тест не постар од 72 часа...
Дознај Повеќе
blog-image
ГРАТИС PCR ТЕСТ ЗА ПРВИТЕ 100 ПРИЈАВЕНИ
Почитувани поранешни, сегашни и идни патници, По неполни две години, сакаме да Ве известиме дека конечно ПОВТОРНО ПАТУВАМЕ ЗАЕДНО! По две тешки години, без патувања, затворе...
Дознај Повеќе
blog-image
Протокол за влез во Грција
Согласно одлуката на владата на Р. Грција, сите патници кои ќе патуваат во Р.Грција треба да ги исполнат следните услови:    1. Негативен PCR тест. Тој не треба да биде поста...
Дознај Повеќе
blog-image
ПЕТ ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ПАТУВАТЕ ПОСЛЕ КОРОНА ПАНДЕМИЈАТА
Корона пандемијата дефинитивно го промени начинот на живот на кој сите ние бевме навикнати. Ни одзеде многу работи меѓу кои и патувањата како еден многу важен дел од нашето секо...
Дознај Повеќе
blog-image
Амстердам- Топ 10 кафулиња за посета
Кога станува збор за патувањата низ Европа, Амстердам е секогаш добра идеја. Има многу причини да го посетите овој неверојатен град кој ќе се воодушеви со сè она што го има. ...
Дознај Повеќе
blog-image
Сè што треба да знаете пред да тргнете за Грција
Дознај Повеќе
blog-image
Скриениот бисер во Грција- Островот Евиа
Грчките острови се популарни секаде низ светот и за многумина претставуваат прв избор за одмор. Лефкада, Миконос, Крит се само дел од прекрасните грчки острови кои вреди да с...
Дознај Повеќе
blog-image
Магичните видиковци на Кефалонија
Кефалонија е познат поморски остров, од тука потекнува и познатиот морнар Хуан Де Фука. Оваа дестинација е една од најпопуларните во Грција, поради тоа придружете се на останати...
Дознај Повеќе
blog-image
НАЈУБАВИТЕ ВИДИКОВЦИ НА ЗАКИНТОС
Закинтос е со сигурност еден од поубавите јонски острови. Се наоѓа во Јонското море, јужно од Кефалонија, и на 1.5 часа возење со траект од пристаништето Килини на Пелопонез. Пр...
Дознај Повеќе
blog-image
Предности од патувањето со автобус
Иако дел се скептици кога станува збор за патување со автобус, сепак тоа со себе носи голем број бенефиции и поволности, па во продолжение ќе издвоиме 5 од нив: Попатно ра...
Дознај Повеќе
blog-image
10 причини за да го посетиш островот Санторини
Санторини е познат како еден од најинтересните грчки острови по својата визуелност - со своите вулкани и бели куќички поставени наспроти живописното сино небо, не е тешко да се ...
Дознај Повеќе
blog-image
Најдобрите три ресторани на Иос
Иос дефинитивно е место каде покрај лудиот провод и ноќен живот, ќе можете да уживате во уникатните ресторани, таверни и lounge барови, сместени на извонредни локации и да проба...
Дознај Повеќе
blog-image
НАЈУБАВИТЕ ПЛАЖИ НА SUMMER FUN ДЕСТИНАЦИИТЕ
Како што е до сега докажано, проверена формула за добро организирано а економично пристапно патување е Summer Fun party летувањето. Овој вид на патување ви овозможува да ги дожи...
Дознај Повеќе
logo