clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

Специјална понуда 50% ПОПУСТ за сите резервации до 20.05.

blog-photo

Rixos Premium Magawish Suites and Villas 5* – Hurgada 

специјална понуда 50% ПОПУСТ

за сите резервации до 20.05.2022

Цените се со пресметан попуст, по лице во двокреветна соба 

Термин: 11 / 25 мај – 1225 евра 

Термин: 01 / 11 / 15 / 18 / 22 / 25 / јуни – 1029 евра 

Термин:  29 јуни  / 02 / 06 / 09 / 13 / 16 / 20 / 23 / 27 / 30 јули – 1269 евра 

Термин: 03 / 06 / 10 / 13 / 17 / 20 / 24 / 27 / 31 август  – 1269 евра 

Термин: 03 / 07 / 10 / 14 / 17 / 21 / 24 септември  – 1269 евра 

Искусете услуга од светска класа во Rixos Premium Magawish Suites and Villas- Ultra All-Inclusive
Овој луксузен премиум ултра сеопфатен ресорт во Хургада нуди само апартмани и вили со сместување на плажа со вкупна површина од 255.000 м2. Располага со приватна песочна плажа долга 1 км, 30 базени (9 типа), 1 главен ресторан со шведска маса, 5 a-la-carte ресторани, 10 барови и бесплатен Wi-Fi во целиот имот. Овој хотел со 5 ѕвезди нуди кабани со приватна плажа и базен на барање.

Сите апартмани и вили се со живописн поглед на градината, базен или на море.

Гостите можат да уживаат во автентичните a-la-carte кујни на рестораните, бразилската во „La Churrascaria“, турската во „Lalezar“, далечниот исток во „Asian“, свежата морска храна во „Salt“, интернационалната во „People’s“ и „Turquoise“ главен ресторан со широк спектар.

Rixos Premium Magawish Suites & Villas нуди голем избор на активности за сите возрасти, како што се активности на плажа и базен, тениски терени, мини фудбал, детски базени, модерен фитнес центар, центар за нуркање, јавање коњи и многу повеќе. Во „Exclusive Sports Club“ професионални тренери за јога, зумба, аква аеробик, часови по танц, пилатес и кросфит. „Rixy Kids Club“ за деца содржи мастер-класови, сала за занаетчиство, мини диско, детско кино, игралиште и тематски денови. „Ањана Спа“ нуди разновидни ритуали за масажа на цело тело и нега кои ги изведуваат професионални терапевти, со турски амам, приватни простории за масажа, парни соби, џакузи и сауна, пилинг и облоги, комплексни спа услуги, фризерски салон и салон за убавина.

Одморалиштето е оддалечено 7 км од меѓународниот аеродром во Хургада, 9 км од островот Гифтун и 10 км од трговскиот центар Сензо.

logo