clock Пон-Пет 10-18h, Саб 10-14h

ПОСЛЕДНИ 10 МЕСТА ЗА ТЕРМИН 01.06.2022

blog-photo

Цената е по лице со вклучен авио превоз

– директен лет, трансфер, 6 all inclusive

 

 

Le Pacha Resort 4* – 455 € 

Резорото се наоѓа во градпт Хургада, има сопствена песочна плажа.

Long Beach Resort 5* – 495 € 

Хотелот се наоѓа на околу 6 минути пешачење од плажата. Поседува приватна плажа на преубавото Црвено Море, Hurghada Long Beach Resort поседува лагуна стил на базен, Аква Парк, и фитнес центар, теретана на самата плажа. Собите се светли, отворени и имаат приватен балкон. Децата ќе си проаѓаат прекрасно во некои од детските клубови, во забавниот дел или на игралиштата.

Bella Vista Resort Hurghada 4* – 499 € 

Bella Vista Hotel & Resort е лоциран во средината од центарот на Sakkala во Hurghada на магичното крајбрежје на Црвеното море. Bella Vista Hotel & Resort е комбинација од удобност и шарм за одмор од соништата и незаборавно релаксирано патување. Уникатност што се нуди во овој хотел е панорамскиот поглед кон Црвеното Море, приватна песочна плажа каде можете да имате едно незаборавно нуркање, или пак многу други активности кои ги нуди самиот хотел од фитнес до чил момент, спорт на вода, екскурзии во пустина, ноќен живот.

Seagull Beach Resort – 495 € 

Хотелот поседува сосптвена песочна плажа, аниматорски тим, спа, windsurfing, билијард маси, сосптвена мини золошка, детски клуб, дискотека, две мини кина, се наоѓа во Хоргада.

 

Protels Grand Seas Resort 4* – 509 € 

Protels Grand Seas Resort е само на 2 минути песачење од плажата, плажата е приватна само за резортот, плажата е песочна со корали и богат подводен свет. Собите се опремени со ТВ и клима, балкон кој има поглед кон градината или кон морето.
Храна се служи на шведска маса, исто така резортот поседува и ала карт ресторани со најразновидна храна, и има сопствени барови на плажа.

 

Jaz Casa Del Mar Beach – 559 € 

Резпртпт е на 2 минути пешачење од морето, поседува сопствена плажа, all-inclusive услуга, секоја соба е климатизирана, и секоја соба има балкон со поглед кон базените или пак кон морето. Исто така поседува и ала карт ресторани, фитнес клуб и соба за игри.

Stella Beach Resort & Spa, Makadi Bay – 609 € 

Stella Beach Resort & Spa е грандиозен комплекс со базени, ова е all-inclusive резорт. Овој резорт е сместен во Макади областа на некои 40 минути возење од градот Хургада. Плажата е песочна а во морето има природно богатство од корали каде можете да нуркате и да уживате во подводниот свет на Црвеното Море. WiFi конекција имате во лобито на самиот резорт каде можете бесплатно да го коритите.
Исто така резортот поседува и алакарт ресторани каде можете да пробате најразновидна храна. За најмалите има посебно детско катче каде има најразноразна програма, а за повозрасните има и диско. Секоја вечер има посебна програма.

Sentido Palm Royale Soma Bay – 775 €                                                                             

Jaz Aquamarine Resort 639 € 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА

✅ 6 ноќевања во избран хотел, по лице, на услуга All inclusive

✅ Аеродромски такси

✅ Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје

✅ 20 кг чекиран багаж по лице

✅ Трансфер аеродром – хотел – аеродром

✅ Организација на аранжманот

ЦЕНИТА НЕ ВКЛУЧУВА:

– Египетска влезна виза (25$)

– Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

– Патничко осигурување

 

Целосната програма на патувањето и сите информации можете да ги погледнете на следниот линк 

Египет Хургада

 

*** За сите подетални информации јавете се на некои од агенциските телефонски броеви

 

 

 

 

 

logo